سبزى تصویر خورشید آمریکا اندازی خورشید

سبزى: تصویر خورشید آمریکا اندازی خورشید آمریکایی دانشمندان ماه

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی سیاست‌های ارزی کشور به‌زودی نهایی می‌شود/ گفته اند یک شخص ۴۰ میلیارد تومان پول

تهمت ها و تخریب های زیادی بیان می شود، به طور مثال گفته می شود یک شخص ۴۰ میلیارد تومان پول دارد، بنده نمی شناسم و این مباحث را باید هیات نظارت بر واکنش‌ها نماین

سیاست‌های ارزی کشور به‌زودی نهایی می‌شود/ گفته اند یک شخص ۴۰ میلیارد تومان پول

لاریجانی: سیاست های ارزی کشور به زودی نهایی می شود/گفته اند یک شخص ۴۰ میلیارد تومان پول دارد بنده نمی شناسم

عبارات مهم : سیاست

تهمت ها و تخریب های زیادی بیان می شود، به طور مثال گفته می شود یک شخص ۴۰ میلیارد تومان پول دارد، بنده نمی شناسم و این مباحث را باید هیات نظارت بر واکنش‌ها نمایندگان پیگیری کند؛ ولی در این قضایا نباید افراط شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: ظرف روزهای آینده باید سیاست های تازه ارزی اعلام شود تا آن جا که اطلاع دارم کارها نهایی شده است بنابراین باید ساختار اداره کشور براساس علم اقتصاد جلو برود نه اینکه سیاست های دستوری به کار گرفته شود.

به گزارش ایسنا، علی لاریجانی در نشست فراکسیون براق سازی و سالم سازی اقتصاد و انضباط مالی، که با نشانه بررسی پیامدها و راهکارهای مبارزه با فساد برگزار شد، اظهار داشت: باید مبارزه با فساد، همه جانبه باشد و به تمام بخش ها توجه شود.

سیاست‌های ارزی کشور به‌زودی نهایی می‌شود/ گفته اند یک شخص ۴۰ میلیارد تومان پول

وی گفت: از گزارش کامل و مناسب مرکز پژوهش های مجلس در خصوص راهکارهای مبارزه با فساد اقتصادی تقدیر می کنم.

رئیس مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در مبارزه با فساد باید از رویکرد علمی استفاده شود. باید در این راستا اولویت بندی لحاظ شود، نباید بحث های مبارزه با فساد اقتصادی تبدیل به دستاویزهای سیاسی و تبلیغاتی شود بنابراین باید توجه کرد که جار زدن در این پرسشها خاصیتی ندارد.

تهمت ها و تخریب های زیادی بیان می شود، به طور مثال گفته می شود یک شخص ۴۰ میلیارد تومان پول دارد، بنده نمی شناسم و این مباحث را باید هیات نظارت بر واکنش‌ها نماین

لاریجانی، گفت: نمایندگان باید به صحبت هایشان توجه داشته باشند و از اینکه مطالب سست به رسانه ها بگویند، پرهیز کنند تا مجبور به عذرخواهی نشوند، بنابراین مطالب باید متقن باشد آیا که هنگامی که راجع به مبارزه با فساد اقتصادی حرف می زنیم باید به فلسفه عنوان توجه شود و در این راستا کارآمدی حکومت و جلوگیری از ظلم مدنظر باشد.

وی ادامه داد: فساد باعث فشار زیاد به طبقه های پایین جامعه از لحاظ درآمدی مانند کارگران می شود، ولی باید دقت کرد گاهی نوع برخورد با فساد کارآمدی حکومت را کم کردن می دهد آیا که امکان دارد برخورد غیرعلمی و تبلیغاتی در حل مسئله موثر نباشد.

رئیس نهاد قانونگذاری با تاکید بر لزوم مبارزه همه جانبه با فساد، گفت: باید توجه کرد، فساد می تواند در بخش های سیاسی، فرهنگی، اجتماعی باشد و نمی توان فساد اقتصادی را حل کرد در حالی که به سایر شئون توجه نشده هست؛ بنابراین باید به تقویت زیرساخت های فرهنگی توجه شود تا بازده کار ارتقاء یابد.

سیاست‌های ارزی کشور به‌زودی نهایی می‌شود/ گفته اند یک شخص ۴۰ میلیارد تومان پول

لاریجانی، ادامه داد: ریشه یابی فساد بسیار مهم هست، فساد سیاسی نیز کمتر از فساد اقتصادی نیست، اگر مسئولی اقدام به دروغگویی و تهمت زدن می کند نباید در حکومت حضور یابد، بنابراین باید با دروغگویی به صورت جدی برخورد شود آیا که عنوان راحت ای نیست، البته ممکن است یک شخص تلقی اشتباه کند؛ ولی اینکه شخصی با صراحت دروغ بگوید فساد کوچکی را انجام نداده، بنابراین باید با فساد مبارزه همه جانبه شود آیا که غیر از این جواب نمی دهد.

رئیس نهاد قانونگذاری افزود: نمایندگان مجلس مقدار زیادی از وظایف خود را انجام دادند و چند قانون علیه مبارزه با فساد تصویب شده است که باید اجرای قوانین پیگیری شود. قوانین مرتبط با براق سازی اقتصادی و مبارزه با فساد یکی از نمونه های قوانین مذکور هست، همان طور که از همکاران نماینده مجلس مطرح کردند در حال حاضر نیز روی سایت حقوق و مزایای نمایندگان مجلس مشخص شده است است و دیگر جنبه پنهانی وجود ندارد.

تهمت ها و تخریب های زیادی بیان می شود، به طور مثال گفته می شود یک شخص ۴۰ میلیارد تومان پول دارد، بنده نمی شناسم و این مباحث را باید هیات نظارت بر واکنش‌ها نماین

وی افزود: تهمت ها و تخریب های زیادی بیان می شود، به طور مثال گفته می شود یک شخص ۴۰ میلیارد تومان پول دارد، بنده نمی شناسم و این مباحث را باید هیات نظارت بر واکنش‌ها نمایندگان پیگیری کند؛ ولی در این قضایا نباید افراط شود.

وی ادامه داد: حجیم بودن دولت مانع کارکرد صحیح شده است به نحوی که یک سرمایه گذار جهت سرمایه گذاری باید به طور مثال به ۱۰ شرکت مراجعه کند در هر صورت مورد نیاز نیست که سرمایه گذار کفش آهنین به پا کند آیا که در حال حاضر قانون پنجره واحد تجارت وجود دارد؛ ولی اینکه آیا اجرایی نمی شود باید پیگیری شود تا مانع فساد و بحث رشوه شود.

سیاست‌های ارزی کشور به‌زودی نهایی می‌شود/ گفته اند یک شخص ۴۰ میلیارد تومان پول

لاریجانی اضافه کرد: واکنش‌ها ساختار حکومتی در دولت قدری قدیمی است بنابراین باید آموزش های مورد نیاز ارائه شود و بحث دولت الکترونیک به آخر برسد آیا که می تواند حدود ۵۰ درصد فسادها را از بین ببرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: بخشنامه ها و دستورالعمل های زاید در انجام کار ممانعت ایجاد می کند در حوزه سرمایه گذاری پولی و بانکی باید کارها با اولویت انجام شود و اینکه قانونگذاری مستند به آئین نامه شود کار درستی نیست؛ بنابراین نکات مهم در قانون لحاظ شود.

وی افزود: در عالم خلاء زندگی نمی کنیم، بنابراین باید شرایط کشور مورد پیگیری قرار بگیرد، مقداری از پرسشها مربوط به تصمیمات درونی است و مقداری دیگر از پرسشها مربوط به کارشکنی های دشمن های است حتی بعضی از سرویس های اطلاعاتی دشمن های لعاب کار را چیز دیگری قرار داده اند؛ ولی در اصل مطلب روی تخریب فضای اقتصادی کار می کنند و به علت اینکه می دانند تلاطم در بازار ارز و طلا به اقتصاد کشور ضربه وارد می کند روی این بخش زیاد تمرکز کرده اند.

رئیس مجلس افزود: براساس اطلاعاتی که به ما رسیده سرویس های اطلاعاتی دشمن با پوشش های دیگر به دنبال این هستند که به اقتصاد آسیب وارد کنند در هر صورت ساماندهی اوضاع بازار ارز بسیار مهم است.

وی ادامه داد: نباید در اداره کشور بین سیستم میکرو و ماکرو خلط کرد؛ بنابراین اداره یک دِه با یک کشور ۸۰ نفری تفاوت دارد و باید از علم اقتصاد در این راستا استفاده کرد، لزوما با زیاد کردن نظارت ها نمی توان پرسشها را حل کرد، بنابراین باید کارها روان تر انجام شود و ظرف روزهای آینده باید سیاست های تازه ارزی اعلام شود تا آن جا که اطلاع دارم کارها نهایی شده است بنابراین باید ساختار اداره کشور براساس علم اقتصاد جلو برود نه اینکه سیاست های دستوری به کار گرفته شود.

لاریجانی تصریح کرد: به نظر بنده مجلس در قانون برنامه قیمت ارز را براساس سیاست شناور مدیریت شده است مورد توجه قرار داده اینکه به خاطر شرایط اضطرار توقف بلاوجهی ایجاد شد، تصمیم نادرستی بود و باید اصلاح شود.

رئیس مجلس افزود: براساس تدابیر انجام شده، مایحتاج موردنیاز مردم کشور، اعم از دارو و نیازهای بخش بهداشت و درمان با ارز دولتی تامین می شود و مابقی نیازهای ارزی باید براساس ساز و روال های طبیعی اقتصاد سامان یابد. در شورای هماهنگی سه قوه نیز پرسشها را پیگیری می کنم.

وی ادامه داد: نظام جمهوری اسلامی همه راه ها را طی کرد تا فشار اقتصادی ناشی از توطئه های آمریکا به مردم وارد نشود حتی در خصوص مسئله هسته ای با آمریکایی ها مذاکره انجام شد؛ ولی با توجه به تحولات آمریکا، این کشور از برجام خارج شد؛ البته آمریکایی ها هیچ تعهدی به توافقات بین المللی مانند توجه به توافقنامه جَوی ندارد.

وی ادامه داد: مذاکره با اروپایی ها در حال انجام است و این عنوان را رد نکردیم تا فشاری به مردم وارد نشود؛ ولی اینکه چقدر عنوان پیش برود، نمی توانم در این زمینه دقیق چیزی بیان کنم.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: با توجه به اینکه آمریکایی ها اصطلاحا زدند زیر میز توافقات انجام شده، کشور عزیزمان ایران حق داشت که از حقوق خود استفاده کند؛ ولی جهت اینکه به مردم فشار وارد نشود مذاکره با اروپایی ها همچنان در حال انجام است.

وی ادامه داد: دشمن های درصدد هستند تا در فروش نفت و نقل و انتقالات بانکی ممانعت ایجاد کنند و در این راستا یک لشگر چریک کت و شلواری به راه انداختند تا فشار به کشور عزیزمان ایران وارد کنند.

لاریجانی تصریح کرد: دوره فعلی باید سپری شود، ممکن است فشارهای بیرونی در سطح بین المللی به وسیله آمریکایی ها و بعضی کشورهای منطقه زیاد کردن یابد؛ ولی باید این فشارها تبدیل به وقت شود و ظرفیت های بالقوه بالفعل شوند در این شرایط حتی می توان صادرات را زیاد کردن داد آیا که کشور عزیزمان ایران با ۱۵ کشور همسایه است ولی نباید فراموش کرد سیاست های ارزی اشتباه می تواند حتی مانع صادرات شود.

واژه های کلیدی: سیاست | اقتصاد | اقتصادی | لاریجانی | علی لاریجانی | فساد اقتصادی | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs