سبزى تصویر خورشید آمریکا اندازی خورشید

سبزى: تصویر خورشید آمریکا اندازی خورشید آمریکایی دانشمندان ماه

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی ترامپ ساکت باشد/ رییس‌جمهور آمریکا استراتژی نرم‌تری را در قبال کشور عزیزمان ایر

روزنامه نیویورک تایمز در گزارشی با اشاره به حمایت رئیس‌جمهور آمریکا از اعتراضات عده‌ای از مردم کشورمان نوشت: مشاوران سیاست خارجی ترامپ احتمالا به این فکر می‌کنن

ترامپ ساکت باشد/ رییس‌جمهور آمریکا استراتژی نرم‌تری را در قبال کشور عزیزمان ایر

نیویورک تایمز: ترامپ ساکت باشد/رییس جمهور آمریکا استراتژی نرم تری را در قبال کشور عزیزمان ایران به کار بگیرد

عبارات مهم : ایران

روزنامه نیویورک تایمز در گزارشی با اشاره به حمایت مدیر جمهور آمریکا از اعتراضات عده ای از مردم کشورمان نوشت: مشاوران سیاست خارجی ترامپ احتمالا به این فکر می کنند که از این اعتراض ها پشتیبانی کنند ولی بهتر است که مدیر جمهور ساکت باشد و هیچ کاری انجام ندهد.

به گزارش ایسنا، روزنامه نیویورک تایمز در گزارش خود به قلم فیلیپ گوردن دستیار پیشین وزیر امور خارجه آمریکا و هماهنگ کننده کاخ سفید در امور خاورمیانه در دوران ریاست جمهوری باراک اوباما نوشت: هم وقت که اعتراضات در کشور عزیزمان ایران علیه دولت به وقوع پیوسته و مقامات این کشور و تحلیلگران خارجی را متعجب کرده هست، دونالد ترامپ مدیر جمهور آمریکا و مشاوران سیاست خارجی اش احتمالا از خود می پرسند که چه کاری می توانند جهت حمایت از این اعتراض ها انجام دهند.

ترامپ ساکت باشد/ رییس‌جمهور آمریکا استراتژی نرم‌تری را در قبال کشور عزیزمان ایر

ترامپ پیش از این گفته است که مسوولیت اغلب پرسشها خاورمیانه بر عهده کشور عزیزمان ایران است و این کشور را به دامن زدن به ناآرامی ها در سراسر دنیا متهم کرده هست. مدیر جمهور بدون شک عاشق این است که بگوید رویکرد سخت او در قبال کشور عزیزمان ایران به این نتیجه های از طریق تضعیف دولت کشور عزیزمان ایران منجر شده است و رویکرد مسالمت آمیزتر مدیر جمهور قبلی شکست خورده است.

گوردن در ادامه نوشت: من نیز مایلم شاهد تضعیف دولت ایران، میانه روتر شدن آن و حتی از بین بردن آن باشم. بنا بر این اجازه دهید یک توصیه به آقای ترامپ بدهم: ساکت باش و هیچ کاری انجام نده.

روزنامه نیویورک تایمز در گزارشی با اشاره به حمایت رئیس‌جمهور آمریکا از اعتراضات عده‌ای از مردم کشورمان نوشت: مشاوران سیاست خارجی ترامپ احتمالا به این فکر می‌کنن

رئیس جمهور ترامپ جمعه شب و روز شنبه توئیت هایی را انتشار داده است و در آن از دولت کشور عزیزمان ایران خواست تا به حقوق مردمش احترام بگذارد و هشدار داد که دنیا در حال تماشای آنها هست. این خیلی زیاد هست. در مرحله کنونی ما به خوبی نمی دانیم که این اعتراضات واقعا چه هستند یا قرار است به کجا ختم شود ولی می توان به درستی مطمئن بود که حمایت علنی مقامات ارشد دولت آمریکا زیاد به آسیب منجر خواهد شد تا نتیجه مثبت.

با توجه به اینکه کشور عزیزمان ایران در مرکز دستور کار ترامپ و میل به غیرقابل انکار او مبنی بر این واقع شده است است که ادعا کند هر چیز مثبتی که اتفاق می افتد نتیجه کارها او هست، من می دانم که توصیه من خلاف تمایلات مدیر جمهور است.

بسیاری از مقامات ارشد دولت ترامپ بارها گفته اند که تنها راه عوض کردن حقیقی در کشور عزیزمان ایران و مقابله با این کشور عوض کردن نظام است.

ترامپ ساکت باشد/ رییس‌جمهور آمریکا استراتژی نرم‌تری را در قبال کشور عزیزمان ایر

رئیس جمهور با تایید نکردن توافق هسته ای با کشور عزیزمان ایران در 13 اکتبر، به مردم کشور عزیزمان ایران پیشنهاد داد که دست به اعتراض بزنند و خواستار تاریخ پرغرور کشورشان شوند. وزارت امور خارجه آمریکا نیز روز جمعه بر حمایت رکس تیلرسون، وزیر خارجه از معترضان ایرانی تاکید کرد. همچنین تام کاتن، سناتور جمهوری خواه ایالت آرکانزاس که یک مشاور پرنفوذ ترامپ به شمار می آید، پیش از این از هر اقدام جهت ایجاد مخالفت های داخلی در کشور عزیزمان ایران حمایت کرده بود.

اما اگر ایرانی ها تصمیم بگیرند دست به اعتراض بزنند و دولت ارزش را کنار بگذارند این اتفاق در نتیجه حمایت های واشنگتن نخواهد بود.

روزنامه نیویورک تایمز در گزارشی با اشاره به حمایت رئیس‌جمهور آمریکا از اعتراضات عده‌ای از مردم کشورمان نوشت: مشاوران سیاست خارجی ترامپ احتمالا به این فکر می‌کنن

یک علت جهت نگرانی نسبت به اینکه ترامپ ممکن است از این وقت جهت حمایت از معترضان استفاده کند، این است که بسیاری از منتقدان مدیر جمهور باراک اوباما معتقدند وی در سال 2009 یک وقت طلایی را زمانی که ایرانی ها بعد از نتیجه های انتخابات ریاست جمهوری به خیابان ها آمدند، از دست داد ولی هرگز مشخص نشد که حمایت آمریکا چه نتیجه ای می توانست غیر از این داشته باشد که دولت کشور عزیزمان ایران معترضان را به عنوان عوامل آمریکا توصیف کند که به سرویس های امنیتی اختیار بیش تری جهت مقابله با اعتراضات را می داد.

حتی اگر حمایت اوباما می توانست تا حدودی به اپوزیسیون کشور عزیزمان ایران کمک کند، حمایت ترامپ به طور قطع چنین نتیجه ای نخواهد داشت. ایرانی ها هر تفکری که راجع به دولت ارزش داشته باشند بعید است که خواهان حمایت مدیر جمهور آمریکا باشند که بی وقفه با اصلاح اوضاع اقتصادی کشور آنها مخالفت کرده و مانع از ورودشان به خاک آمریکا شده است هست. علاوه بر این ترامپ به طور مکرر ترساندن به نابودی توافق هسته ای کشور عزیزمان ایران کرده، بدون قید و شرط از دشمن های بزرگ کشور عزیزمان ایران یعنی عربستان سعودی و اسرائیل حمایت کرده و به تازگی قدس را به عنوان پایتخت اسرائیل به رسمیت آشنا هست، اقدامی که با مخالفت تمام کشورهای منطقه مواجه شده است هست. سیاست های وی آمریکا را از متحدان بین المللی اش جدا کرده و به ایرانی ها دلایل کافی جهت متحد شدن علیه وی را داده هست. یک استراتژی نرم تر می تواند نتیجه دیگر در پی داشته باشد.

ترامپ ساکت باشد/ رییس‌جمهور آمریکا استراتژی نرم‌تری را در قبال کشور عزیزمان ایر

این مقام پیشین آمریکا در ادامه فراهم کردن منافع اقتصادی واقعی را راهی دانست که موجب می شود دولت کشور عزیزمان ایران دیگر نتواند آمریکا را بعد از گذشت دو سال از اجرای توافق هسته ای به علت پرسشها اقتصادی اش سرزنش کند. اگر ترامپ توافق را نابود کند و تحریم های کشور عزیزمان ایران را بازگرداند نه تنها به اپوزیسیون کشور عزیزمان ایران کمک نمی کند بلکه به ایرانی ها این علت را می دهد که علیه اش تلاش کنند.

بنا بر این عالی ترین راه جهت اینکه ترامپ شانس خود جهت موفقیت را اوج ببرد، این است که هیچ کاری انجام ندهد.

واژه های کلیدی: ایران | توافق | سیاست | آمریکا | ایرانی | آقای ترامپ | دولت ایران | دولت ترامپ | رئیس جمهور | رییس جمهور | دونالد ترامپ

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs